Protože určení ideální teploty spacího pytle, které vám bude vyhovovat je velice obtížné dalo by se říct, že u každého člověka je tato teplota jiná, níže vám předkládáme krátký výtah z normy EN 13537, který jsme doplnili o náš komentář.
- Maximální teplota – horní hranice rozsahu komfortu; teplota, při které se částečně nepřikrytý uživatel spacího pytle (normální muž) příliš nepotí. V praxi je toto vpodstatě nevyužitelná informace a proto ji u našich spacáků ani neuvádíme. Zjednodušeně říká, že vám v zimním spacáku v létě bude nesnesitelné vedro.
- Komfortní teplota – spodní hranice rozsahu komfortu, při které uživatel spacího pytle v uvolněné poloze těla, např.v poloze na zádech je celkově v tepelné rovnováze a nepociťuje chlad (vztahuje se na normální ženu a na normální podmínky použití).
- Limitní teplota – spodní hranice při které uživatel spacího pytle ve skrčené poloze těla je celkově v tepelné rovnováze a právě nepociťuje chlad (vztahuje se na normálního muže a na normální podmínky použití).
- Extrémní teplota – spodní extrémní teplota kde je nebezpečí poškození zdraví podchlazením (vztahuje se na normální ženu a na normální podmínky použití). Jde o teplotu, ke které není radno se přibližovat a v normě je zahrnuta spíše jako ohraničení tabulky. Už ne jednou jsme se setkali s tím, že byla použita jako prodejní argument.