Čeká vás už z jara důležitý závod? Potřebujete rehabilitovat po zranění vrátit se fofrem do sedla? Není nic lepšího, než si domů pořídit cyklistický trenažér. Trenažér nebo válce? Otázka, která je velmi diskutována mezi závodníky i hobby cyklisty. Oba systémy mají své zastánce i odpůrce. Pojďme se podívat blíž na výhody a nevýhody obou řešení.
Trenažér pro cyklisty je snadná varianta pro začátečníka a umožní dosáhnout vyššího odporu na brzdě (wattové zátěže). Jednoduše vezmete své kolo a upnete jej do systému. Na rozdíl od spinneru máte dokonale nastavený posed. Nevýhodou cyklo trenažéru je pevné upnutí kola. Kolo nereaguje na podněty jezdce jako při reálné jízdě, ztrácí se smysl pro rovnováhu a pokud v zimě nejezdíte venku, čeká Vás na jaře trocha tápání.
Válce pro cyklisty jsou zcela jiná kategorie domácího tréninku. Pokud se nenecháte odradit prvotním tápáním s rovnováhou, odměnou vám bude radikální zlepšení techniky šlapání. Jízda na nich má nejblíže k realitě pohybu na kole. Přední kolo reaguje na změny těžiště a celé kolo se pod vámi pohybuje. Stará pravda říká: „Kdo to myslí s cyklistikou vážně, trénuje na válcích.“
Velmi často se nás ptáte, zda můžete použít MTB plášť, tak ne, nemůžete. MTB pláště mohou poškodit trenažer nebo válce, dochází k velkému opotřebení, je velký hluk a vibrace
Chceš trávit delší dobu v sedle, na trailu? Nebaví tě se každé odpoledne za soumraku vracet z právě objevených míst? Začínáš přemýšlet nad vícedenními výpravami, ale nevíš, jak připevnit vybavení na přespání na své kolo, tak aby sis užil jízdu? Pak řešíš stejné problémy jako my před lety.
Jsi tady správně! Problém vyřešen.
Naše brašny testujeme na trailech a trailových kolech v členitém terénu, který je nám blízký. Tomu odpovídá jejich odolné provedení a systém připevnění. Odolnost, možnost výměny jednotlivých komponent brašen a jednoduchost používání jsou hlavními pilíři při jejich vývoji.
V členitém terénu se chtě-nechtě občas padá, naše brašny to musí vydržet.
To je cesta po které jedeme…