Protože určení ideální teploty spacího pytle, které vám bude vyhovovat je velice obtížné dalo by se říct, že u každého člověka je tato teplota jiná, níže vám předkládáme krátký výtah z normy EN 13537, který jsme doplnili o náš komentář.
- Maximální teplota – horní hranice rozsahu komfortu; teplota, při které se částečně nepřikrytý uživatel spacího pytle (normální muž) příliš nepotí. V praxi je toto vpodstatě nevyužitelná informace a proto ji u našich spacáků ani neuvádíme. Zjednodušeně říká, že vám v zimním spacáku v létě bude nesnesitelné vedro.
- Komfortní teplota – spodní hranice rozsahu komfortu, při které uživatel spacího pytle v uvolněné poloze těla, např.v poloze na zádech je celkově v tepelné rovnováze a nepociťuje chlad (vztahuje se na normální ženu a na normální podmínky použití).
- Limitní teplota – spodní hranice při které uživatel spacího pytle ve skrčené poloze těla je celkově v tepelné rovnováze a právě nepociťuje chlad (vztahuje se na normálního muže a na normální podmínky použití).
- Extrémní teplota – spodní extrémní teplota kde je nebezpečí poškození zdraví podchlazením (vztahuje se na normální ženu a na normální podmínky použití). Jde o teplotu, ke které není radno se přibližovat a v normě je zahrnuta spíše jako ohraničení tabulky. Už ne jednou jsme se setkali s tím, že byla použita jako prodejní argument.
Chceš trávit delší dobu v sedle, na trailu? Nebaví tě se každé odpoledne za soumraku vracet z právě objevených míst? Začínáš přemýšlet nad vícedenními výpravami, ale nevíš, jak připevnit vybavení na přespání na své kolo, tak aby sis užil jízdu? Pak řešíš stejné problémy jako my před lety.
Jsi tady správně! Problém vyřešen.
Naše brašny testujeme na trailech a trailových kolech v členitém terénu, který je nám blízký. Tomu odpovídá jejich odolné provedení a systém připevnění. Odolnost, možnost výměny jednotlivých komponent brašen a jednoduchost používání jsou hlavními pilíři při jejich vývoji.
V členitém terénu se chtě-nechtě občas padá, naše brašny to musí vydržet.
To je cesta po které jedeme…